Wypadek na skrzyżowaniu ulic Sudoła i Poniatowskiego. Wśród rannych kilkuletnie dziecko

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 14:30, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło na skrzyżowaniu ulic Sudoła i Poniatowskiego. Z przekazanych informacji wynikało, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym, w wyniku którego poszkodowane miało zostać kilkuletnie dziecko podróżujące osobówką. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy Straży Pożarnej. Do zdarzenia udał się także samochód z kadrą dowódczą oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rozpoczęli udzielania pomocy poszkodowanym w zdarzeniu. Wśród rannych znajdowały się dwie dorosłe kobiety oraz kilkuletnia dziewczynka. Wszystkie podróżowały samochodem osobowym  i szczęśliwie nie doznały poważniejszych obrażeń. Pozostali uczestnicy nie doznali żadnych obrażeń. Mundurowi zabezpieczyli także powstałe rozlewisko płynów eksploatacyjnych.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło z winy kierującej Oplem Corsą na namysłowskich tablicach rejestracyjnych. Kobieta poruszając się ulica Poniatowskiego, od strony ulicy Hallera w kierunku ulicy Otwartej, miała być przekonana, że porusza się z drogą w pierwszeństwem przejazdu, w wyniku czego wjechała na skrzyżowanie wprost pod nadjeżdżającego dostawczego Opla. Jego kierowca pomimo rozpoczętego hamowania nie zdążył uniknąć zdarzenia. Obecnie na miejscu trwają działania służb. Ruch na skrzyżowaniu jest częściowo zablokowany, panują utrudnienia.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLRr Tata Xenon |511[D]91| JRG Oleśnica

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.