Wypadek na dawnej „ósemce”. Dwie osoby są poszkodowane

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 17:15, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na dawnej „ósemce” pomiędzy Smardzowem a Borową. Ze otrzymanych informacji wynikało, że w wyniku zdarzenia kilka osób jest poszkodowanych. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Oleśnica. Do zdarzenia także udały się patrole oleśnickiej i dobroszyckiej Policji, jak i również zespół Ratownictwa Medycznego z Wrocławia.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Policjanci dobroszyckiego Posterunku. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po chwili dojechały dodatkowe siły – zastępy oleśnickiej Straży a także Policjanci oleśnickiej Komendy. Przeprowadzone rozpoznanie przez Kierującego Działaniem Ratowniczym wykazało, że w zdarzeniu udział najprawdopodobniej biorą dwa pojazdy, którymi podróżowały łącznie 4 osoby, a dwie z nich odniosły obrażania i są poszkodowane. Wszystkie osoby, oprócz poszkodowanej kierującej Toyotą, ewakuowali się z pojazdów przed przyjazdem służb.

Wśród rannych znajduje się także starsza kobieta, która podróżowała osobowym Volkswagenem. Pomocy udzielili jej początkowo Strażacy, a następnie trafiła pod opiekę Ratowników Medycznych. Na miejscu zdarzenia wciąż trwają działania ratownicze. Ruch na drodze odbywa się jednym pasem. Uszkodzony Volkswagen blokuje lewy pas ruchu, natomiast drugi z pojazdów wypadł z drogi i jazdę zakończył w pobliskim polu. Na chwilę obecną nie są znane okoliczności zdarzenia. Trwa ustalanie przyczyn i dokładnego przebiegu wypadku.

Siły i Środki:

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 13 – Mercedes Sprinter |ZRM (S) PR Wrocław

-KIA Sportage WP-I KPP Oleśnica

-KIA Ceed PP Dobroszyce 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.