Wypadek motocyklisty. Po rannego mężczyznę przyleciał śmigłowiec

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 15:00, na drodze powiatowej 1455D, w miejscowości Malerzów doszło do zdarzenia drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna kierujący motocyklem WSK, na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku czego przewrócił się na bok. Pobliscy mieszkańcy niezwłocznie zawiadomili o zdarzeniu służby. Na miejsce udał się podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry oraz Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Oleśnicy.

Po dotarciu służb na miejsce zdarzenia stwierdzono, że około 35-letni mężczyzna, który poruszał się motocyklem, leży zakrwawiony na jezdni. Ratownicy Medyczni podczas udzielania mu pomocy stwierdzili, że doszło do złamania podstawy czaszki oraz urazu barku. W związku z tym, że stan poszkodowanego wymagał pilnej hospitalizacji na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Naziemny zespół Ratownictwa Medycznego udał się z pacjentem do Dobroszyc. Tam bowiem wylądował śmigłowiec, który miał przejąć rannego motocyklistę. Zabezpieczenie lądowiska realizowały dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobroszyc, które zamknęły całkowicie dla ruchu drogę prowadzącą do Jenkowic, bowiem na niej przyziemił helikopter.

Mężczyzna po przekazaniu lotniczemu zespołowi został przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala we  Wrocławiu przy ulicy Fieldorfa. Ten był przez cały czas przytomny oraz wydolny krążeniowo i oddechowo. Jak udało nam się ustalić, w chwili zdarzenia znajdował on się w stanie nietrzeźwości.

Pracujący na miejscu Funkcjonariusze WRD oraz grupa dochodzeniowo- śledcza wykonywała czynności zmierzające do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zdarzenia. Wstępnie wiadomo, że do wypadku doszło na łuku drogi, gdzie kierowany przez mężczyznę motocykl zaczął poruszać się zygzakiem a następnie przewrócił się na ziemię. Podróżujący nim 35-latek nie miał w chwili zdarzenia kasku, przez co doznał poważnego urazu głowy. Dodatkowo maszyna jaką poruszał się poszkodowany nie była zarejestrowana.

Na miejscu:

-GBA 1.8/16 Volvo FL6 |519[D]22| OSP KRG Dobroszyce [ZABEZPIECZENIE LĄDOWISKA]

-GCBA 5/32 Scania P360 |519[D]25| OSP KSRG Dobroszyce [ZABEZPIECZENIE LĄDOWISKA]

-D 07 04 – Volskwagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Eurocopter EC-135 Ratownik 13 – LPR Wrocław

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-KIA Venga GD-Ś KPP Oleśnica*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.