Wypadek karetki pogotowia w Zarzysku – FOTO, WIDEO

W dniu dzisiejszym (04.VI.16), około godziny 10:30 do SK KP PSP w Oleśnicy, wpłynęło zgłoszenie o wypadku karetki pogotowia z samochodem ciężarowym, między Stronią a Zarzyskiem. Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica, zastęp z OSP KSRG Wabienice, zespół Ratownictwa Medycznego z Sycowa oraz policyjne patrole ruchu drogowego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że ambulans oleśnickiego Pogotowia Ratunkowego leży na jedni, na boku, dwóch ratowników medycznych zostało lekko rannych oraz doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, został wprowadzony ruch wahadłowy.

Załoga ambulansu doznała potłuczeń oraz niegroźnych rozcięć skóry. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM po przebadaniu na miejscu, zabrał rannych ratowników do szpitala w Oleśnicy.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia miało dojść, gdy kierujący ciężarowym Mercedesem na łuku drogi zjechał na środek jedni, prawie doprowadzając do czołowego zderzenia pojazdów. Kierujący prawdopodobnie uprzywilejowanym Volkswagenem, aby uniknąć zderzenia zjechał na pobocze a następnie wpadł w poślizg, a kierowana przez niego karetka przewróciła się na bok.

Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zasypaniu płynów eksploatacyjnych sorbentem, odłączeniu akumulatora, wahadłowym kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu jezdni. Na miejscu nadal pracują dwa zastępy Straży Pożarnej, dwa patrole policji oraz technik kryminalistyki. Ruch w tym miejscu jest utrudniony.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Olesnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 Mercedes Atego |519[D]65| OSP KSRG Wabienice

-Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Syców

-KIA Ceed WRD* KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Olesnica

WIDEORELACJA

GALERIA ZDJĘĆ

3 myśli na temat “Wypadek karetki pogotowia w Zarzysku – FOTO, WIDEO

 • 4 czerwca 2016 o 19:56
  Permalink

  Witam, karetka uszkodzona, pytanie czy wpłynie to na uszczuplenie systemu? Ostatnio coraz częściej możemy przeczytać, że z powodu braku wolnego zespołu wysyłane są zastępy JRG.
  Pozdrawiam,
  Damian

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2016 o 21:17
   Permalink

   Prawdopodobnie zostanie ona zastąpiona karetką Renault Master, nie powinno to wpłynąć, jak to Pan ujął, na uszczuplenie sytemu. Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • 4 czerwca 2016 o 22:39
    Permalink

    Renault Master nie będzie jeździł w systemie już nigdy. Czasami jeździ Trafic, ale nie tym razem. zastępstwo już jest.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.