Wypadek i długa reanimacja motocyklisty na trasie S8

Dziś, około godziny , na węźle drogowym trasu S8 Oleśnica Zachód (Dąbrowa), doszło do groźnego zdarzenia drogowego. W nieustalonych na chwilę obecną okolicznościach, z jednego z motocykli najprawdopodobniej spadł mężczyzna. Motocyklista upadł na jezdnię, a po pewnym czasie zaniknęły u niego funkcje życiowe. Akcję ratunkową oraz reanimacyjną do czasu dojazdu zespołu Ratownictwa Medycznego prowadzili oleśniccy Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego a także Ratownicy kieleckiej grupy PCK, którzy najechali na to zdarzenie.

Po pewnym czasie na miejsce przybyli Ratownicy Medyczni z twardogórskiej podstacji Pogotowia. Medycy przejęli koordynację nad prowadzoną akcją reanimacyjną. We współpracy z Ratownikami PCK wykorzystany został automatyczny masażer klatki piersiowej, który blisko godzinę pomagał w reanimacji mężczyzny. Ta przyniosła oczekiwany skutek i około godziny 14:00 udało się przywrócić funkcje życiowe motocykliście. Ten został niezwłocznie przetransportowany do szpitala.

Obecni na miejscu zdarzenia Policjanci oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielania pomocy poszkodowanemu, wyjaśniali także dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia. Wstępnie udało nam się dowiedzieć, że mężczyzna mógł wskutek zasłabnięcia spaść z jednego motocykli. Są to jednak wstępne i nieoficjalne relacje. Ruch na pasie trasy w kierunku Warszawy był długo zablokowany. Na chwilę obecną odbywa się płynnie.

Jedna myśl na temat “Wypadek i długa reanimacja motocyklisty na trasie S8

  • 14 października 2019 o 13:35
    Permalink

    Podziękowania dla wszystkich Policji za pierwsze podejście o życie człowieka , grupie ratunkowej PCK Kielce, Straży Pożarnej oraz Zespołowi Medycznymu za walkę ludzką do ostatnich chwil życia z góry dziękują przyjaciele

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.