Wypadek Hyundaia na drodze S8

Około kwadrans po godzinie 13:00, w okolicach 62 kilometra drogi ekspresowej nr 8 w kierunku Wrocławia, doszło do zdarzenia drogowego. Dachował tam osobowy Hyundai. W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane i trafiły do szpitali. Na miejscu pracowały służby.

Przy zdarzeniu interweniowały dwa zastępy z JRG Oleśnica a także zastęp z OSP KSRG Ligota Polska. Ponadto obecni byli Ratownicy oleśnickiego Pogotowia Ratunkowego a także Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Jak udało nam się ustalić, pojazdem podróżowały trzy osoby – mężczyzna z dwoma kobietami. Obie odniosły obrażenia ciała. Została im udzielona pomoc przez Strażaków, a następnie zostały przetransportowane przez zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Jak wynika z naszych informacji, do zdarzenia miało dojść z winy kierującej osobówką. To ona miała wystraszyć się pojazdu znajdującego się na sąsiednim pasie, w wyniku czego straciła panowanie nad samochodem a następnie zjechała na pas zieleni oddzielający jezdnie a następnie zaczęła odbijać się od barierek energochłonnych po obu stronach drogi. Na sam koniec osobówka jeszcze dachowała.

 

Na miejscu do godziny 16:00 trwały utrudnienia w ruchu. Droga była zablokowana. Wyznaczono objazdy przez dawna drogę nr 8. Obecni na miejscu Policjanci wyjaśniali dokładny przebieg zdarzenia. Wykonane zostały oględziny miejsca wypadku, po czym pojazd został usunięty na lawetę a jezdnia uprzątnięta. Obecnie ruch odbywa się już bez utrudnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.