Wypadek 3 samochodów koło Jenkowic. Cztery osoby poszkodowane – FOTO, WIDEO

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 16:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja o wypadku drogowym z udziałem 3 pojazdów, na słynnym już skrzyżowaniu dróg niedaleko Jenkowic. Na miejsce udały się dwa zastępy ratowniczo – gaśnicze z oleśnickiej JRG, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Jako pierwsi na miejscu zjawili się Funkcjonariusze Policji. To oni udzielili pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu dojazdu pozostałych służb. Równo ze Strażakami, którzy dotarli do zdarzenia dojechała również karetka Pogotowia Ratunkowego. Dowódca po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalili przekazał do Stanowiska Kierowania, że w zdarzeniu biorą udział trzy samochody osobowe – Volkswagen Passat, Ford Focus i Audi A4 – które blokują częściowo skrzyżowanie. Dzięki zebranemu rozpoznaniu udało się ustalić również, że w pojazdach łącznie podróżowało sześć osób, z czego cztery z nich są poszkodowane. Najciężej rannymi zajął się już zespół Ratownictwa Medycznego.

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć, wynika, że kierujący Focusem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Volkswagenowi Passatowi w wyniku czego doszło do zderzenia. Pojazdy na sam koniec uderzyły jeszcze w stojące po przeciwnej stronie Audi, które oczekiwało na możliwość wyjazdu na drogę główną.

Po pewnym czasie na miejsce wypadku dojechał kolejny ambulans, który przejął dwójkę lżej poszkodowanych. Następnie po udzieleniu im pomocy na miejscu zdarzenia wszyscy ranni zostali przetransportowani w trybie pilnym do szpitali. Z naszych ustaleń wiemy, że ich stan nie jest bardzo poważny, lecz nie są to też jednak lekkie obrażenia.

Na miejscu pracuje obecnie policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza oraz Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Trwają oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących udział w wypadku. Droga jest częściowo zablokowana. Ruchu odbywa się wahadłowo. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Działania zastępów PSP na miejscu trwają do chwili obecnej. Do zadań Strażaków należało m.in.: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, udzielenie pomocy i wparcia psychicznego lżej poszkodowanym czy wahadłowym kierowaniu ruchem.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S) D 07 03 SPR Syców

-Volkswagen Crafter ZRM (P) D 07 04 SPR Twardogóra

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.