Wypadek 3 pojazdów w Smardzowie – FOTO, WIDEO

W dniu dzisiejszym (04.VII.16), tuż przed godziną 15:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Smardzów. Na miejsce zostały niezwłocznie wysłane 2 zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą 2 samochody osobowe, w których podróżowało łącznie 5 osób w tym dwójka małych dzieci, doszło w nich do wycieków płynów eksploatacyjnych, które rozlały się na jezdnię oraz w wyniku zdarzenia uszkodzony został przejeżdżający autobus. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, odłączono akumulatory a do czasu dojazdu ZRM, na miejsce zdarzania, osobom poszkodowanym pomocy udzielali ratownicy PSP. Warto w tym miejscu wspomnieć, że przebywający w czasie wolnym od służby strażak, mieszkający niedaleko miejsca wypadku, do czasu dojazdu służb na miejsce udzielał pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.

Po dojeździe na miejsce karetki pogotowia poszkodowani zostali przekazani pod opiekę ratowników medycznych, a następnie przetransportowani do jednego z wrocławskich szpitali. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wydziału ruchu drogowego ustalili, że do zdarzenia doszło gdy kierujący Oplem Corsą około 40-letni mężczyzna, chcąc skręcić w boczną drogę, zatrzymał się a w jego tył uderzyła młoda kobieta kierująca Hondą Civic. Corsą po uderzeniu, zahaczyła o przejeżdżający autobus Renault, w wyniku czego pojazd obrócił się.

W zdarzeniu niegroźnych obrażeń ciała doznał sprawca zdarzenia oraz dwójka podróżujących wraz z nim dzieci. Działania zastępów PSP na miejscu polegały na: zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP oraz wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych, uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych oraz wahadłowym kierowaniu ruchem. Akcja trwała około dwóch godzin, zakończona została chwilę po 17:00, wtedy ostatni wóz powrócił do jednostki.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, panowały duże utrudnienia w ruchu, tworzyły się spore korki. Warto wspomnieć, że na tym odcinku drogi wiele razy dochodziło do poważnych wypadków drogowych, niestety większość z nich to wypadki śmiertelne.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Mercedes Sprinter ZRM (P) SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”1″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.