Wypadek 3 osobówek na ul. Wiejskiej w Oleśnicy. Dwie osoby trafiły do szpitala

Około kwadrans przed godziną 14:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał kolejne już dziś zgłoszenie. Tym razem dotyczyło ono wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych na ulicy Wiejskiej w Oleśnicy. Wstępne informacje mówiły o prawdopodobnie jednej osobie poszkodowanej. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z JRG Oleśnica i OSP Sokołowice a także patrol Policji i zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dotarciu Strażaków na miejscu, potwierdzono zgłoszenie. W zdarzeniu udział brały trzy pojazdy osobowe – dwa Ople Astra oraz Mazda Premacy. Wyniku zderzenia poszkodowana została kobieta kierująca białą Astrą. Jak wynika z naszych informacji, doznała uraz klatki piersiowej. Poszkodowanej udzielono pomocy na miejscu zdarzenia, a następnie przekazana została pod opiekę podstawowego zespołu Ratownictwa Medycznego i przetransportowana do jednego z Wrocławskich szpitali. Strażacy zabezpieczyli pojazdy biorące udział w wypadku –  odłączyli akumulatory oraz zakręcili dopływ gazu z instalacji LPG.

W trakcie działań do Mundurowych zgłosił się kierowca Mazdy, który nagle bardzo źle się poczuł – uskarżał się na ból kręgosłupa i nóg, drętwienie kończyny oraz problemy z przemieszczaniem się. Do mężczyzny wezwany został kolejny zespół Ratownictwa Medycznego, a po jego przybyciu Ratownicy OSP przekazali załodze poszkodowanego, który trafił do oleśnickiego szpitala. Całość została zakwalifikowana jako wypadek.

Za spowodowanie zdarzenia najprawdopodobniej odpowiadał będzie kierujący zielonym Oplem. Jak wynika z naszych informacji, poruszał się on ulicą Wiejską w kierunku centrum. Podczas jazdy miał się zagapić, zjechać na przeciwległy pas ruchu i zderzyć się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka Mazdą, która następnie uderzyła w jadącego za zielonym Oplem, białą Astrę. Dokładny przebieg ustalali jednak obecni na miejscu Mundurowi.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-SLRtBM 0.1/0.2 Iveco Daily |517[D]41| OSP Sokołowice

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Kia Ceed WRD KPP Oleśnica

-Kia Venga WK KPP Oleśnica

-Opel Astra KPP Trzebnica [Technik Kryminalistyki]

Jedna myśl na temat “Wypadek 3 osobówek na ul. Wiejskiej w Oleśnicy. Dwie osoby trafiły do szpitala

  • 22 maja 2021 o 19:26
    Permalink

    Piękne lekkie auto.
    Powodzenia Panowie, rozwijajcie się !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.