Wybuch i pożar hali pod Oleśnicą – FOTO

Dziś (04.XI.16), około godziny 15:40 SK KP PSP w Oleśnicy otrzymało zgłoszenie o wybuchu oraz pożarze w hali w Boguszycach. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane 4 zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego, patrole policji oraz pogotowie energetyczne.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w jednej z hal użytkowych doszło do wybuchu pyłu trocinowego, co skutkowało powstaniem pożaru oraz uszkodzeniem konstrukcji budynku. W wyniku zdarzenia zostały poszkodowane zostały 2 osoby. Dwóm poparzonym mężczyznom pomocy udzielali ratownicy PSP, a następnie przybyła karetka pogotowia. Jeden z nich wymagał hospitalizacji i został przetransportowany do szpitala.

Po opanowaniu ognia przystąpiono do dogaszania poszczególnych zarzewi ognia. Budynek został dodatkowo sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej aby wykluczyć ponowne powstanie pożaru.

Jak wynika z relacji świadków zdarzenia, huk słyszalny był z kilku kilometrów. Płomienie jakie wydobywały uszkodzonym przez wybuch dachem sięgały kilkunastu metrów. Udało nam się również dowiedzieć iż budynek był remontowany – lecz są to niepotwierdzone informacje.

Na miejscu przez blisko 2 godziny pracowały 4 zastępy z JRG Oleśnica pod dowództwem zastępcy Jednostki Ratowiczo – Gaśniczej – asp. sztab. Marka Przytuły. Przy zdarzeniu działały również dwa patrole policji. Poszkodowani pracownicy zostali przebadani na zawartość alkoholu w  wydychanym powietrzu. Będzie to niezbędne do prowadzonego postępowania. Aktualnie służby na miejscu oczekują na przybycie inspektora nadzoru budowlanego, który określi czy budynek nadaje się do dalszego użytku.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 SCANIA G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SD-42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-SLRr Tata Xenon |511[D]91| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S1) SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

-Isuzu D-Max Pogotowie Energetyczne

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”45″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.