Wielkie manewry ratowniczo-gaśnicze w Bartkowie

W najbliższy weekend, tj. w sobotę 23 kwietnia, na terenie gminy Dobroszyce, a w głównej mierze na terenie kompleksu leśnego w Bartkowie, zostaną przeprowadzone wojewódzkie manewry ratowniczo-gaśnicze.

Ćwiczenia organizowane są przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy w porozumieniu z Nadleśnictwem Oleśnica Śląska oraz Leśnictwem Bartków. Scenariuszem, jaki przewidują ćwiczenia, jest wystąpienie pożaru na terenie zalesionym oraz transport wody na duże odległości.

W manewrach udział wezmą jednostki OSP i PSP z terenu powiatu oleśnickiego oraz całego województwa dolnośląskiego. Na miejsce akcji zostaną wysłane między innymi: moduł gaśniczy, kompanie gaśnicze, agregat pompowy, samochód gaśniczy oraz ciągnik Nadleśnictwa, kadry dowódcze Komendy  Wojewódzkiej PSP oraz Komend Powiatowych PSP, Policja, Ratownictwo Medyczne oraz Zarządzanie Kryzysowe.

Strażacy pracujący na miejscu akcji, będą musieli się zmierzyć głównie z transportem i tłoczeniem wody na dużą odległość, budową przenośnych zbiorników wodnych oraz dynamiczną akcją gaszenia płonącego kompleksu leśnego.

Planowana godzina rozpoczęcie manewrów to 9:00, o tej porze wszystkie zastępy biorące udział w ćwiczeniach powinny się stawić w punkcie koncentracji SiŚ, na parkingu przy Szkole Podstawowej w Dobroszycach. Natomiast na godzinę 15:00, przewiduje się zakończenie ćwiczeń, przejazd do Hubertówki w Malerzowie oraz podsumowanie manewrów.

fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.