Wieczorne zderzenie osobówek zakończone dachowaniem

Dzisiejszego wieczoru, kilka minut przed godziną 21:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał formatkę z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, mówiącą o dachowaniu samochodu osobowego na ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba jest poszkodowana. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Oleśnica, specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego a także patrol interwencyjny oleśnickiej Policji.

Po dotarciu zastępów na miejsce, w wyniku rozpoznania, ustalono, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy osobowe – Peugeot częściowo blokujący skrzyżowanie z ulicą S. Mikołajczyka oraz Volkswagen, który leży na dachu na pasie jezdni w kierunku Wrocławia. W obu pojazdach podróżowali jedynie kierowcy, którzy szczęśliwie nie odnieśli żadnych poważniejszych obrażeń. Uczestnicy kolizji na chwilę obecną pozostali na miejscu zdarzenia.

Działania zastępów Państwowej Staży Pożarnej skupiły się między innymi na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia a także udzieleniu pomocy wsparcia psychicznego uczestnikom zdarzenia. Obecnie na miejscu trwają czynności zmierzające go wyjaśnienia okoliczności zajścia. Wstępnie udało nam się dotrzeć do informacji, z których wynika, że sprawcą zdarzenia najprawdopodobniej jest młoda kobieta kierująca Peugeotem. Do zderzenia miało dojść wskutek nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu przez kobietę, która wyjeżdżała z podporządkowanej ulicy S. Mikołajczyka. To wtedy miało dojść do zderzenia bocznego z prawidłowo poruszającym się w stronę miasta Volkswagenem, który następnie wybity z tory jazdy dachował i zatrzymał się kilkanaście metrów dalej. Dokładne przyczyny i okoliczności kolizji ustalają obecni na miejscu Policjanci. Jeden pas ulicy Wojska Polskiego jest zablokowany, jednak ruch odbywa się bez większych utrudnień.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09– Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Volkswagen T6 WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.