W Solnikach Małych zawalił się budynek!

Niedzielnego wieczoru, przed godziną 21:00, do Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się budynku gospodarczego w miejscowości Solniki Małe (gm. Bierutów). Na miejsce zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnicy, a także przedysponował zastęp z OSP KSRG Bierutów, który wracał z pożaru zboża na pniu w miejscowości Wójcice (pow. oławski).

Po przybyciu zastępów na miejsce stwierdzono, że doszło do zawalenia się konstrukcji dachu, a także częściowego zawalenia ścian, budynku gospodarczego. Jak udało nam się ustalić, w jego wnętrzu miały być przechowywane maszyny rolnicze a także samochody. Obecne na miejscu zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Przy wykorzystaniu drabiny do zwisającej części dachu, stanowiącej zagrożenie dla mieszkańców, została przymocowana lina. Następnie przy pomocy wyciągarki niebezpieczny element obalony na ziemię.

Strażacy zabezpieczyli uszkodzony budynek przy pomocy taśmy ostrzegawczej, a także polecili nieużytkowanie go do momentu oceny stanu konstrukcji przez Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ten ma przybyć na miejsce dopiero w poniedziałkowy poranek. To od jego oceny zależało będzie czy obiekt nadawał będzie się do dalszej eksploatacji. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-SD-42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-GCBA 5/42 MAN TGM |519[D]55|OSP KSRG Bierutów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.