Tragedia pod Sycowem. Nie żyją dwie osoby. Sprawca zdarzenia jechał pod prąd

Około godziny 17:40, Oficer Dyżurny oleśnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o samochodzie osobowym jadącym pod prąd na trasie S8. Na oleśnicki odcinek drogi udał się niezwłocznie patrol Wydziału Ruchu Drogowego, który dokonał jego sprawdzenia. Mundurowi nie potwierdzili zgłoszenia. Niestety, kilka minut później, do kępińskich służb ratunkowych wpłynęły informacje o czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych na 86 kilometrze ekspresowej ósemki. Na miejsce niezwłocznie skierowane zostały liczne siły i środki podmiotów ratowniczych.

Do zdarzenia zadysponowane zostały również środki z powiatu oleśnickiego- między innymi zastępy z JRG PSP Syców. Wypadek miał miejsce bowiem tuż za granicą województw, a tym samym powiatów – oleśnickiego i kępińskiego. Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce i rozpoznaniu stwoerdzono, ze na pasie drogi w kierunku Warszawy, doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Ford oraz Alfa Romeo.

Kierowcy obu pojazdów niestety ponieśli śmierć na miejscu. Będący sprawcą zdarzenia, 47-letni mieszkaniec naszego powiatu, kierując Fordem Galaxy, poruszał się pod prąd. Jechał on bowiem w kierunku Wrocławia pasem przeznaczonym do jazdy w stronę Warszawy, doprowadzając do czołowego zderzenia z rozpędzoną Alfą Romeo. Siła uderzenia była ogromna. Pojazdy zostały zmiażdżone a następnie odrzucone od siebie o kilkadziesiąt metrów.

 

Przez wiele godzin na miejscu pracowały służby. Droga ekspresowa nr 8, w kierunku stolicy, do około godziny 23:00 była całkowicie zablokowana. Kierowcy korzystali z wyznaczonych objazdów przez pobliskie miejscowości. Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności zmierzające do wyjaśnienia dokładnych przyczyn i okoliczności tragedii.

5 myśli na temat “Tragedia pod Sycowem. Nie żyją dwie osoby. Sprawca zdarzenia jechał pod prąd

 • 25 listopada 2018 o 10:04
  Permalink

  Kolejna tragedia ta S8 coś pechowa jest

  Odpowiedz
  • 25 listopada 2018 o 11:29
   Permalink

   Nie pechowa tylko ludzie debile…

   Poza tym jesli ten zginal o ktorym plotki kraza to nie sadze zeby przez przypadek tam wjechal… zapewne pijany, bo nic innego do glowy nie przychodzi…

   Odpowiedz
   • 29 listopada 2018 o 04:01
    Permalink

    Gosc jechal grac wesele. Prawdopodobnie pomylil zjazd i chcac nadrobic czas,pojechal pod prad.

    Odpowiedz
    • 1 grudnia 2018 o 07:19
     Permalink

     Nadrobic czas??? K…UWA!!!! nie pie…dol takich glupot!!!ponoc „trzezwy” nie byl!!! Nie da sie swiadomie pomylic tych zjazdow!!! Takie tlumaczenie chcial nadrobic czas to tak samo debilne jak jazda pod prad na S8!!!

     Odpowiedz
 • 25 listopada 2018 o 14:03
  Permalink

  Dlaczego bliska mi osoba zgonela,dlaczego to on na tyle setek osob zginal dlaczego w tej alfie jest masa rzeczy prosilbym aby nikt kto bedzie mial ta alfe aby nic nie wykradal.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.