Śmigłowiec LPR na pomoc pacjentce z problemami kardiologicznymi. Seniorkę transportowali Strażacy

Dziś w godzinach popołudniowych, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy, otrzymał informację o konieczności interwencji zastępów PSP przy izolowanym zdarzeniu medycznym. Mundurowi musieli ruszyć z pomocą starszej kobiecie zamieszkującej blok przy ulicy M. Reja. Jak udało nam się dowiedzieć, u seniorki najprawdopodobniej wystąpiły problemy kardiologiczne. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Oleśnica a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrowa Wielkopolskiego. W tym czasie na terenie powiatu oleśnickiego nie było wolnych naziemnych zespołów Ratownictwa Medycznego. Załogi interweniowały przy innych zdarzeniach – chociażby przy upadku z okna przy ul. Cieszyńskiego, o czym również informowaliśmy.

Zastępy po dotarciu na miejsce udały się do mieszkania pacjentki celem udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczenia do czasu przybycia zespołu systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Z uwagi na informację o zbliżającym się śmigłowcu LPR, Strażacy udali się w okolice ulicy Kolejowej, gdzie na terenie rozładowni PKP przyjęta została maszyna. Po jej przyziemieniu, załoga została przetransportowana samochodem ratowniczym do mieszkania starszej kobiety.

Załoga śmigłowca po wdrożeniu medycznych czynności ratunkowych zadecydowała o konieczności transportu pacjentki do szpitala. Kobieta została zaopatrzona a następnie przeniesiona, przy użyciu prowizorycznego krzesełka kardiologicznego, do przybyłego na miejsce strażackiego samochodu do przewozu osób. Pacjentkę przetransportowano na miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po chwili, przy asyście Strażaków zabezpieczających lądowisko od dostępu tłumu gapiów, maszyna ponownie wzbiła się w powietrze i odleciała w kierunku Wrocławia.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLBus Renault Trafic |510[D]55| KP PSP Oleśnica

-Eurocopter H135 Ratownik-21 – LPR Ostrów Wielkopolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.