Śmierć mężczyzny i zasłabnięcie kobiety. Interweniują Strażacy. W mieście brakuje wolnych karetek Pogotowia

Dzisiejszego popołudnia, oleśniccy Strażacy interweniowali już dwukrotnie na terenie miasta. w związku tzw. z izolowanymi zdarzeniami medycznymi- sytuacjami gdzie doszło do nagłego pogorszenia stanu zdrowia. W obu przypadkach w momencie zgłoszenia, na terenie powiatu nie było wolnych zespołów Ratownictwa Medycznego. Karetki Pogotowia realizowały w tym czasie zlecenia wyjazdów do innych zdarzeń.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło starszego, schorowanego mężczyzny. Członek rodziny stwierdził fakt pogorszenia się stanu zdrowia seniora, o czym zawiadomiono służby ratunkowe. Do zdarzenia doszło w lokalu przy ulicy Żeromskiego. Przybyli na miejsce Strażacy stwierdzili, że mężczyzna niestety nie żyje, w związku z czym odstąpiono od czynności ratunkowych. O fakcie tym poinformowana została Policja a także lekarz, który musi przybyć na miejsce celem stwierdzenia zgonu.

W momencie zakończenia działań na miejscu pierwszego zdarzenia Mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie ze Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej we Wrocławiu. Była to informacja o potrzebie interwencji przy stanie bezpośredniego zagrożenia życia u kobiety znajdującej się w mieszkaniu przy ulicy Klonowej. Na miejsce udały się dwa zastępy oleśnickich Strażaków. Mundurowi obecnie udzielają pomocy kobiecie i oczekują na przybycie zespołu Ratownictwa Medycznego. Zaistniała sytuacja braku dostępnych zespołów wyjazdowych spowodowana jest panującą pandemią COVID-19, powodującą długotrwałe oczekiwanie zespołów systemowych na zdanie i przyjęcie pacjentów w placówkach medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.