Skoda potrąciła rowerzystkę

Dziś, chwilę po godzinie 16:00 na skrzyżowaniu ulic Wspólnej i Wojska Polskiego w Oleśnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem około 60-letniej rowerzystki oraz samochodu osobowego marki Skoda Octavia. Na miejscu interweniował zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Jak udało nam się dowiedzieć, do zdarzenia miało dojść na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów. Kierująca skodą kobieta najprawdopodobniej nie zauważyła jadącej ścieżką rowerową kierującej jednośladem w wyniku czego ją potrąciła. Siła uderzenia nie była duża jednak cyklistka przewróciła się i doznała najprawdodpodobniej złamania nogi oraz urazu głowy.

Poszkodowanej kobiecie pomocy początkowo pomocy udzielali Policjanci wraz z pasażerami Skody a następnie załoga specjalistycznego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ratownicy po zaopatrzeniu rannej na miejscu, przetransportowali ją do oleśnickiego szpitala.

Aktualnie trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia. Na miejsce wkrótce dojechać mają również Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wykonają szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących udział w wypadku. Ruch na skrzyżowaniu odbywa się już bez większych utrudnień.

Na miejscu:

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.