Samobójca na S8? Desperat najpierw próbował skoczyć z wiaduktu, następnie rzucał się pod przejeżdżające samochody

Około godziny 9:30, oleśnickie służby zostały powiadomione o mężczyźnie grożącym oddaniem samobójczego skoku z wiaduktu nad trasą S8. Zdarzenie miało miejsce w okolicach 53 kilometra drogi – tj. na wysokości miejscowości Boguszyce. Do interwencji niezwłocznie udały się trzy zastępy Straży Pożarnej, dwa patrole Policji, zespół Ratownictwa Medycznego jak i również patrol obsługi technicznej drogi S8.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się oleśniccy Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. W momencie dotarcia Mundurowych mężczyzna miał przeskakiwać przez bariery oddzielające pasy ruchu a następnie biegać po drodze i próbować rzucić się pod nadjeżdżające samochody. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podjęli próbę ujęcia mężczyzny, którego stan mógł sugerować, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających.

Po krótkim czasie Mundurowym udało się ująć mężczyznę. Został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Następnie desperatem zajęli się Ratownicy Medyczni. Załoga ambulansu najprawdopodobniej podała pobudzonemu mężczyźnie leki uspokajające, dzięki którym będzie możliwy jego bezpieczny transport do szpitala. Przy udzielaniu mu pomocy asystowali także Policjanci i Strażacy.

Około godziny 10:30 mężczyzna trafił do karetki, która przetransportowała go do specjalistycznego szpitala. Teraz trafi on na obserwację psychiatryczną. Nie wiadomo jednak czy mężczyzna chorował na zaburzenia psychiczne, czy też znajdował się pod wpływem środków psychoaktywnych. Po zakończeniu działań przez służby ratunkowe ruch na drodze został przywrócony. Do tego czasu odbywał się on jedynie jednym pasem w każdym kierunku, wskutek czego panowały spore utrudnienia i tworzyły się korki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.