Rozpędzone BMW uderzyło w drzewo. Poważny wypadek w Królewskiej Woli

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 19:20, w miejscowości Królewska Wola (gm. Międzybórz) doszło do groźnego wypadku drogowego. Poruszające się ze znaczną prędkością osobowe BMW nagle zjechało na pobocze a następnie z impetem uderzyło w pobliskie drzewo. Na miejscu interweniowało łącznie 6 zastępów Straży Pożarnej, dwa zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji. Z uwagi na poważnie brzmiące zgłoszenie, zmobilizowany został także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W działaniach udział wzięły po dwa zastępy z JRG Syców i OSP KSRG Międzybórz, a także po jednym z ochotniczych jednostek z Domasławic i Królewskiej Woli. Służby, które dotarły na miejsce zdarzenia zastały we wnętrzu osobówki, dwie osoby poszkodowane – kobietę oraz mężczyznę. Oboje doznali poważnych obrażeń kończyn. Po udzieleniu im pomocy na miejscu przez Strażaków oraz Ratowników Medycznych, zostali przetransportowali do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim oraz Oleśnicy. Wezwany śmigłowiec został jednak zawrócony do bazy.

Okoliczności zdarzenia nie są na chwilę obecną do końca znane. Wiadomo jedynie, że z nieustalonych przyczyn pojazd marki BMW, kierowany przez mężczyznę, nagle zjechał na pobocze gdzie uderzył z przydrożne drzewo. Pojazd następnie powrócił na jezdnię, gdzie kręcąc się wokół własnej osi i ponownie wylądował poza drogą – po przeciwnej jej stronie. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż 27-letni sprawca zdarzenia mógł być pod wpływem alkoholu bądź środków psychoaktywnych.

Na miejscu zdarzenia nadal trwają czynności. Wkrótce dotrzeć ma grupa dochodzeniowo – śledcza, która wykona oględziny miejsca wypadku. Obecnie trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia jego dokładnych przyczyn, okoliczności oraz szczegółowego przebiegu. Ruch na drodze pomiędzy Królewską Wolą a Bukowiną Sycowską jest całkowicie zablokowany. Samochody kierowane są wyznaczonymi objazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.