Rozpędzona Toyota wpadła na torowisko. Kierowca nietrzeźwy, pasażer w szpitalu

 Dziś około kwadrans po godzinie 13:00 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, mówiące o wypadku drogowym do jakiego miało dojść w obrębie przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Wiejskiej w Oleśnicy. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej, specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji Wydziału Ruchu Drogowego.

Jako pierwsi na miejsce dotarli oleśniccy Policjanci, a tuż po nich Strażacy. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym potwierdził treść zgłoszenia. W zdarzeniu udział brał jeden pojazd marki Toyota Aygo na wrocławskich tablicach rejestracyjnych, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Samochód znajdował się częściowo na torowisku, a częściowo w pobliskim rowie, w związku z czym o zdarzeniu poinformowany został Dyżurny Ruchu PKP, który wstrzymał kursowanie pociągów do czasu przybycia na miejsce pracownika kolei. Kierowca i pasażer opuścili pojazd z pomocą osób postronnych przed przybyciem JOP na miejsce zdarzenia. Poszkodowany został obcokrajowiec, który był pasażerem osobówki, natomiast kierowca odmówił udzielenia mu pomocy. Ratownicy PSP skupili się na zabezpieczeniu poszkodowanego około 30-letniego pasażera, który doznał urazu kręgosłupa. Po przybyciu na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego pacjent został przekazany pod opiekę załogi ambulansu.

Działania Strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora a także zabezpieczeniu powstałego wycieku płynów eksploatacyjnych. Pojazd jak i miejsce zdarzenia zostało przekazane protokołem, a po około godzinie działania zakończono. Zastępy powróciły do koszar.  Jak udało nam się ustalić, przeprowadzone przez Policjantów badanie kierowcy Toyoty wykazało, iż w momencie zdarzenia był on nietrzeźwy. Obecnie na miejscu trwają czynności wyjaśniające dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica

-Mitsubishi L200 Służba Techniczna PKP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.