Rozlana substancja ropopochodna – FOTO

W dniu dzisiejszym (13.III.16), około godziny 9:00 do SK KP PSP w Oleśnicy, wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego policji o plamie prawdopodobnie oleju napędowego rozlanego na rondzie u zbiegu Reja, Ludwikowskiej, Chopina oraz 3 Maja. Na miejsce zostało zadysponowane pierwszowyjazdowe Iveco z JRG Oleśnica.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że od ulicy 11 Listopada aż do ronda rozciąga się plama substancji ropopochodnej. Przystąpiono do działań polegających na posypywaniu nawierzchni jezdni sorbentem. Po dalszym rozpoznaniu stwierdzono, że plama ciągnie się przez ulicę Ludwikowską oraz Południową w Kierunku Ligoty Wielkiej. Na polecenie KDR zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki w postaci zastępu z JRG Oleśnica i zastępu z OSP KSRG Ligota Mała oraz samochodu operacyjnego z Komendy Powiatowej PSP z zapasem neutralizatora.

Prowadzone działania przez przybyłe na miejsce kolejne zastępy polegały na rozprowadzaniu sorbentu za pomocą siewnika oraz zamiataniu drogi. Jak się ostatecznie okazało, wyciek oleju napędowego rozpoczął się na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej oraz 11 Listopada i ciągnął się przez 4 kilometry aż na ulicę Energetyczną. W wyniku zaistniałej sytuacji, kilku poruszających się po rondzie kierowców wpadło w poślizg lądując na wysepkach a rowerzyści przewracali się na środku drogi, na szczęście nikomu nic się nie stało. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o podobnym zdarzeniu, plama oleju rozciągnięta była o tego samego ronda aż po Jelcz Laskowice.

Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zasypaniu jezdni sorbentem oraz zamieceniu jezdni. Miejsce zdarzenia zostało przekazane zarządcy drogi a po ponad dwugodzinnej akcji zastępy wróciły do jednostek.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2.24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3.5/27 Iveco Eurocargo |519[D]46| OSP KSRG Ligota Mała

-SLOp Dacia Duster |510[D]90| KP PSP Oleśnica

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ PONIŻEJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.