Ratownik-13 z ponowną interwencją

W godzinach wieczornych, na boisku wiejskim w Smardzowie, pojawiły się dwa zastępy oleśnickiej Straży Pożarnej a także podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry. Po chwili nadleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna przyziemiła na płycie przygotowanego przez Strażaków boiska, będącego jednocześnie miejscem gminnym.

Interwencja miała związek z koniecznością pilnego transportu około 30-letniego mężczyzny, który został znaleziony nieprzytomny w swoim domu. Jak się okazało, w dniu wczorajszym został potrącony przez samochód i doznał urazu głowy, którego skutki najprawdopodobniej wystąpiły dopiero dziś. Mężczyzna był po zdarzeniu diagnozowany w jednym z wrocławskich szpitali, gdzie jednak miano nie stwierdzić nieprawidłowości a pacjent opuścił szpital.

Początkowo do interwencji udał się jedynie twardogórski podstawowy zespół Ratowników. Załoga ambulansu po dotarciu na miejsce i ocenie wstępnej stwierdziła jednak, że stan pacjenta wymaga pilnej hospitalizacji. Do akcji zmobilizowano śmigłowiec wrocławskiej filii LPR – Ratownika-13. Załoga maszyny po przejęciu pacjenta od zespołu D07 04, odleciała do szpitala przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu, gdzie dalej hospitalizowany będzie 30-latek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.