Przerwał uroczystość i uderzył policjanta – WIDEO

Do bulwersującej sytuacji doszło wczoraj, podczas uroczystości związanych ze Świętem Policji. Tego dnia, na lokalnym rynku, oleśniccy funkcjonariusze świętowali 97 rocznicę powołania Policji Państwowej. W najmniej spodziewanym momencie- podczas przemowy zastępcy Komendanta Wojewódzkiego- na plac, tuż przed stojących policjantów wjechał rowerem mężczyzna bez koszulki.

Rowerzysta bez koszulki, ostentacyjnie jedząc loda w kierunku policjantów, wykonał kilka okrążeń po placu, przejeżdżając „przed nosem” mundurowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców. Swoim zachowaniem spowodował duże zamieszanie oraz zakłócił prządek przebiegu uroczystości. Następnie, po interwencji ubranych po cywilnemu policjantów, zsiadł z roweru, po czym usiadł na ziemię przed tłumem ludzi obserwujących wręczanie awansów funkcjonariuszom.

p1 (Large)

Po słownej sprzeczce z policjantami i  kilku nieudanych prośbach o opuszczenie placu, aby można było kontynuować uroczystość, do akcji wkroczyli funkcjonariusze zabezpieczający wydarzenie. Mężczyzna nadal nie chciał odejść, zmuszając policjantów do zastosowania siły w celu wyniesienia go z placu, gdyż nie miał nawet zamiaru go opuścić go na własnych nogach.

p5 (Large)

Podczas próby wylegitymowania go przez policjantów, uderzył on jednego z nich. Po tym zajściu awanturnik został zakuty w kajdanki a następnie przetransportowany wezwanym na miejsce radiowozem na lokalną komendę policji. Został przesłuchany. Nie wiadomo czy był on pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

p4 (Large)

3 myśli na temat “Przerwał uroczystość i uderzył policjanta – WIDEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.