Pożar sklepu w Ostrowinie. Akcja gaśnicza trwała do wczesnych godzin porannych

Około kwadrans po godzinie 2:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy, odebrał zgłoszenie o pożarze budynku w pobliżu Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie. Na miejsce zadysponowana została sekcja gaśnicza z JRG Oleśnica, a także zaalarmowano jednostkę OSP KSRG Ligota Polska. Początkowo, z uwagi na fakt niemożności określenia przeznaczenia budynku oraz jego zawartości przez zgłaszającego, podejrzewano, że wewnątrz mogą znajdować się składowane butle z gazem.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia, stwierdzono, że pożarem objęta jest blaszana konstrukcja  najprawdopodobniej części magazynowej sklepu , o szerokości i długości około 4 metrów, przylegająca bezpośrednio do budynku murowanego. W pierwszej fazie działań, na płomienie podany został jeden prąd wody z jednoczesną z obroną sąsiadującego obiektu.

Z momentem dojazdu pozostałych zadysponowanych sił i środków, podany został drugi prąd wody w natarciu na płonący budynek. Po kilkudziesięciu minutach pożar został zlokalizowany i przystąpiono do jego dogaszania, połączonego z częściową rozbiórką spalonej konstrukcji. Całkowite ugaszenie pogorzeliska zostało nastąpiło po godzinie czwartej nad ranem. Działania gaśnicze zostały zakończone kilkanaście minut przed godziną 5:00, po czym zastępy wróciły do jednostek.

Na miejscu interweniował również patrol Policji. Wyjaśnieniem przyczyn wybuchu pożaru zajmują się teraz Mundurowi. Najprawdopodobniej wkrótce na miejscu pojawi się grupa dochodzeniowo – śledcza, celem wykonania oględzin. Na chwilę obecną nie jest wykluczany żaden scenariusz pojawienia się ognia, jednak jest jeszcze za wcześnie aby wnioskować o jego przyczynach.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 Mercedes Atego |519[D]41| OSP KSRG Ligota Polska

-KIA Ceed WIW KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.