Pożar busa na Spalicach

Dziś, około południa, na ulicy Warszawskiej na Spalicach w płomieniach stanął bus PKS Wieluń. Ogień pojawił się w komorze silnika a następnie objął ją całą pożarem. Pasażerowie wraz z kierowcą ewakuowali się z pojazdu a po chwili na miejscu obecne były już dwa zastępy gaśnicze z JRG Oleśnica.  Do akcji udał się również zastępca Komendanta Powiatowego PSP – bryg. Andrzej Fischer.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu dowódca stwierdził, że ogniem objęta jest komora silnika pojazdu typu bus relacji Wieluń – Wrocław. W momencie pożaru wewnątrz znajdowali się pasażerowie wraz z kierowcą, którzy ewakuowali się przed przyjazdem zastępów PSP. Podjęta została również próba ugaszenia ognia przy pomocy kilkukilogramowej gaśnicy samochodowej, jednak bezskutecznie.

Strażacy pracując w aparatach ochrony układu oddechowego przy pomocy dwóch prądów piany ciężkiej stłumili błyskawicznie płomienie. Udało się uniknąć rozprzestrzenienia pożaru spod maski pojazdu na jego pozostałą część. Bus jednak nie nadaje się do dalszej jazdy i miejsce zdarzenia będzie musiał opuścić przy pomocy holownika.

Na czas prowadzonej akcji ratowniczo- gaśniczej droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Po ugaszeniu ognia częściowo przywrócony został ruch, który odbywał się wahadłowo. Chwilami tworzyły się dłuższe korki, które jednak dość szybko się rozładowywały. Na szczęście nikt w wyniku pożaru nie został ranny a straty materialne również nie są duże. Przyczyna pojawienia się ognia nie jest znana.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16  Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SLRr Tata Xenon |511[D]91| JRG Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.