Pożar budynku na Wrocławskiej – FOTO, WIDEO

 

W dniu dzisiejszym (25.III.16), tuż przed godziną 21:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja o pożarze w budynku przy ulicy Wrocławskiej. Na miejsce zdarzenia w pierwszym rzucie zadysponowano pluton gaśniczy z JRG Oleśnica a następnie sekcję gaśniczą z OSP KSRG Dobroszyce.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze oraz częściowo dach budynku mieszkalnego,  płomienie wydostają się na zewnątrz przez okna, panuje silne zadymienie  a część lokatorów nadal znajdują się w swoich mieszkaniach.

Ratownicy pracując w aparatach ODO wyprowadzili z budynku (nieoficjalnie) 5 osób , została im udzielona pierwsza pomoc. Z kosza drabiny samochodowej został podany prąd wody do wnętrza budynku przez okno a następnie kolejny prąd wody po klatce schodowej. KDR polecił zadysponowanie na miejsce zdarzenia karetek pogotowia oraz pogotowie energetyczne. Ratowniczy przy pomocy piły spalinowej wykonali w dachu otwory, przez które został wprowadzony prąd wody.

Po dojeździe dwóch ZRM na miejsce poszkodowani zostali przekazani pod opiekę załóg ambulansów, lecz na szczęście żadna z nich nie wymagała transportu do szpitala. Po około godzinie walki z ogniem, pożar został opanowany i przystąpiono do dogaszania.

Przybyłe na miejsce patrole policji zamknęły ruch na pobliskich uliczkach. Mundurowi zabezpieczyli miejsce prowadzonych działań od dostępu osób trzecich. Działania na miejscu trwają do chwili obecnej i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu drabiny samochodowej, ewakuacji mieszkańców budynku oraz udzieleniu im pierwszej pomocy, podaniu dwóch prądów wody w natarciu w tym jeden z drabiny, wykonaniu otworów w dachu, oddymieniu budynku przy pomocy wentylatora osiowego, zasileniu pracujących zastępów w wodę, czerpaniu wody z hydrantu podziemnego. Wszyscy mieszkańcy bloku znaleźli schronienie u sąsiadów. Przyczyny pożaru będzie wyjaśniało policyjne dochodzenie.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SD 42 Iveco Magius |511[D]51| JRG Oleśnica

-GBA 1.8/16 Volvo FL6 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-GCBA 5/32 Scania P360 |519[D]25| OSP KSRG Dobroszyce

+Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Oleśnica

+Volkswagen Crafter ZRM (P) SPR Oleśnica

+Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

+Alfa Romeo WRD KPP Oleśnica

+Kia Ceed WRD KPP Oleśnica

+Kia Ceed WP-I KPP Oleśnica

+Kia Ceed WP-I KPP Oleśnica

+Ford Transit Pogotowie Energetyczne

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ PONIŻEJ

WIDEORELACJA

 

 

Jedna myśl na temat “Pożar budynku na Wrocławskiej – FOTO, WIDEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.