Poważny wypadek przed Sadkowem. Ford potrącił pieszego. W akcji LPR – FOTO, WIDEO

Około godzimy 21:30, na drodze pomiędzy Strzecami a Sadkowem doszło do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierowany przez starszego mężczyznę Ford potrącił pieszego. Na miejsce zostały zadysponowane wszystkie służby ratownicze – zastęp z JRG Oleśnica, zastęp z OSP KSRG Dobroszyce, dwa zespoły Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz kilka patroli Policji.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia zjawili się Strażacy z OSP Dobroszyce. Po dojeździe zastali oni poszkodowanego mężczyznę, w ciężkim stanie. W momencie dojazdu zastępu Staży, znajdował on się na środku jezdni. Był silnie zakrwawiony oraz nieprzytomny. Ochotnicy błyskawicznie rozpoczęli udzielanie pomocy rannemu pieszemu. Ten powoli odzyskiwał przytomność, jednak bez logicznego kontaktu.

Po kilku minutach na miejsce dotarł specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął poszkodowanego  od Strażaków. Jak się okazało doznał on urazu wielonarządowego, wraz z bardzo poważnym urazem głowy. Z uwagi na ciężki stan mężczyzny została podjęta decyzja o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ten wylądował na miejscu gminnym- na boisku w Dobroszycach. Stamtąd pieszy został przejęty od naziemnej załogi Pogotowia, a następie trafił do szpitala przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu.

Jak wynika z naszych ustaleń, do zdarzenia doszło na nieoświetlonym odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Sadków i Strzelce. Około 35-letni mężczyzna, miał się poruszać środkiem jezdni, nie posiadając na sobie elementów odblaskowych. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że mógł był pod wpływem alkoholu. W nieoświetlonego pieszego uderzył jadący od strony Sadkowa Ford Fiesta kierowany przez starszego mężczyznę. Ten zatrzymał się dopiero kilkadziesiąt metrów gdzie doszło do potrącenia.

Na miejscu nadal czynności prowadzą Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wraz z grupą dochodzeniowo – śledczą. Trwają oględziny miejsca zdarzenia, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie przyczyn, okoliczności i przebiegu potrącenia. Droga jest częściowo zablokowana.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 1.8/16 Volvo FL6 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-D 07 02 – Mercedes Sprinter |ZRM (P)| SPR Oleśnica*

-Eurocpoter EC-135 Ratownik13 – LPR Wrocław

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-KIA Venga GD-Ś KPP Oleśnica*

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.