Poważny wypadek pod Jenkowicami – FOTO, WIDEO

Dziś (22.VIII.16), tuż po godzinie 13:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów na skrzyżowaniu pomiędzy Jenkowicami a Dobrzeniem. Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica, 3 zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji. Zaalarmowana została również jednostka OSP z Dobroszyc, jednak nie mogli oni wyjechać z uwagi na brak kierowcy.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą  dwa samochody osobowe marki Toyota Avensis oraz Seat Leon, które znajdują się poza drogą. Trzy osoby podróżujące pojazdami są poszkodowane a jedna z pasażerek Seta jest uwięziona w pojeździe.

Po wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych poszkodowana kobieta została ewakuowana z pojazdu. Do czasu dojazdu ZRM na miejsce zdarzenia KPP oraz wsparcia psychicznego udzielali Strażacy. Po dojeździe karetek pogotowia, osoby poszkodowane zostały przekazane pod opiekę załóg ambulansów. Dwóch najciężej rannych trafiło do wrocławskich szpitali, natomiast jedna do szpitala w Oleśnicy.

Na miejsce zdarzenia udał się również zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy- mł. bryg. Andrzej Fischer, który przejął dowodzenie nad prowadzoną akcją.

Ze wstępnych ustaleń obecnej na miejscu policji wynika, że do zdarzenia doszło na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej od strony Dobroszyc Toyocie przez kobietę kierującą Seatem, która wyjeżdżała od strony Jenkowic. Siła uderzenia była tak duża że oba pojazdy wylądowały poza drogą. Na chwilę obecną akcja ratunkowa zakończyła się, trwa zabezpieczanie miejsca zdarzenia i usuwanie skutków wypadku. Obecne na miejscu służby oczekują na przyjazd patrolu ruchu drogowego, grupy dochodzeniowo- śledczej oraz zarządcy drogi.

Działania zastępów PSP na chwilę obecną poległy na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych, ewakuacji rannej kobiety z pojazdu, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego poszkodowanym i pomocy w transporcie ich do karetek pogotowia oraz odłączeniu akumulatorów. Na miejscu nadal pracują Strażacy oraz policjanci, ruch w tym miejscu odbywa się bez większych utrudnień.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLOp Dacia Duster |510[D]90| KP PSP Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S1) SPR Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (P8) SPR Twardogóra

-Mercedes Sprinter ZRM (P) SPR Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJEĆ

[huge_it_slider id=”20″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.