Poważny wypadek na Krzywoustego

Dziś (13.VIII.16), tuż przed godziną 21:00, na ulicy Krzywoustego w Oleśnicy, niedaleko przejazdu kolejowego, doszło do poważnego wypadku drogowego. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Po dojeździe na miejsce  i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział prawdopodobnie jedynie około 60 letnia kobieta, która leży na jezdni. Rowerzystka w momencie przyjazdu zastępów była nieprzytomna. Do czasu dojazdu karetki pogotowia, pomocy udzielali jej ratownicy PSP.

Na miejsce zdarzenia, po kilku minutach dojechał patrol policji, a po około kwadransie na miejscu pojawił się specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana starsza kobieta została przekazana załodze ambulansu a następnie przetransportowana do szpitala.

Stan kobiety jest ciężki, nieprzytomna z urazami głowy została zabrana przez oleśnicką karetkę pogotowia do szpitala. Nie wiadomo czy została ona potrącona czy sama się przewróciła- mówi portalowi Oleśnica998 dowódca akcji – ogn. Sławomir Gierus.

Na chwile obecną droga jest zablokowana w obu kierunkach na miejscu pracują policjanci wydziału ruchu drogowego, wkrótce na miejsce zdarzenia przyjedzie również policyjna grupa dochodzeniowo- śledcza.

Działania zastępów trwały ponad godzinę i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej oraz oświetleniu miejsca działań. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniało policyjne dochodzenie.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

-Alfa Romeo WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.