Czołowe zderzenie Forda z Volkswagenem – FOTO, WIDEO

Dzisiejszego popołudnia, równo o godzinie 15:00 dyżurni oleśnickich służb ratunkowych odebrali zgłoszenia o wypadku drogowym na drodze między Bystrem a Krzeczynem. Dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP zadysponował na miejsce 2 zastępy z JRG Oleśnica oraz zaalarmował druhów z OSP KSRG Ligota Mała. Do zdarzenia wysłane zostały również 2 zespoły Ratownictwa Medycznego oraz kilka patroli policji.

[huge_it_slider id=”65″]

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy marki Volkswagen Passat, który znajduje sie na śroku drogi oraz Ford Focus, znajdujący się poza drogą, na skarpie. W obu pojazdach podróżowali jedynie kierowcy, którzy zostali poszkodowani. W momencie dojazdu zastępów, wszystkie osoby ranne znajdowały się już po opieką zespołów Ratownictwa Medycznego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wydziału ruchu drogowego, około 30-letnia kobieta kierująca Fordem na prostym odcink drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym Passatem kierowanym przez około 40-letniego mężczyznę. Kierowca Volkswagena próbował jeszcze uniknąć zderzenia uciekając na przeciwny.

Jak udało nam się ustalić kobieta podróżująca Fordem po zdarzeniu wyszła z pojazdu o własnych siłach, po czym straciła przytomność i upadła do przydrożnego rowu. Jak się okazało jej stan jest bardzo poważny. Pacjentka kwalifikowała się do niezwłocznego transportu drogą powietrzną lecz ostatecznie śmigłowiec nie podjął interwencji. Została ona przewieziona karetką pogotowia do jednego z wrocławskich szpitali. W szpitalu znalazł się również kierowca Passata, ten jednak trafił do oleśnickiej placówki medycznej.

Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazd przez Ligotę Wielką. Na wysokości świetlicy w Bystrem funkcjonariusze WRD zamknęli ruch i kierują pojazdy trasą objazdową. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Wkrótce najprawdopodobniej w miejscu wypadu pojawi się grupa dochodzeniowo – śledcza. Czynności trwają do chwili obecnej.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 3.5/27 Iveco Eurocargo |519[D]46| OSP KSRG Ligota Mała

-Volkswagen Crafter ZRM (S)D 07 01 SPR Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (P)D 07 02 SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

2 myśli na temat “Czołowe zderzenie Forda z Volkswagenem – FOTO, WIDEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.