Poważne potrącenie w Nowosiedlicach – mężczyznę w stanie krytycznym transportował LPR – FOTO

Dziś (05.XI.16), około godziny 18:00 do oleśnickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego w miejscowości Nowosiedlice. Na miejsce niezwłocznie udał się podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego oraz policyjny patrol ruchu drogowego.

Jak poinformowali nas policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący osobowym Peugeotem 206 potrącił przechodzącego w miejscu niedozwolonym mężczyznę. Ten  na skutek uderzenia doznał bardzo poważnych obrażeń ciała w związku z czym konieczny był jego transport drogą lotniczą. Wezwany na miejsce śmigłowiec wylądował na miejscu gminnym – boisku w Dobroszycach. Całość zabezpieczali Strażacy tamtejszej OSP.

Mężczyzna z wieloma złamaniami, urazem brzucha głowy oraz wieloma innymi poważnymi urazami został przetransportowany drogą powietrzną do szpitala przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci wydziału ruchu drogowego oleśnickiej komendy oraz grupa dochodzeniowo – śledcza. Trwa dokładne ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Jak poinformowali nas okoliczni mieszkańcy nie jest to pierwsze takie zdarzenia w tym miejscu. Bardzo często dochodzi tu do potrąceń oraz wypadków drogowych – w tym wypadków śmiertelnych. Kierowcy nagminnie przekraczają prędkość na tym odcinku drogi lecz mimo wieli próśb kierowanych do zarządcy drogi nie zastosowano niczego co mogłoby poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Na miejscu wypadku:

-Volkswagen Crafter ZRM (P5) SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

Na miejscu lądowania śmigłowca;

-GBA 1.8/16 Volvo FL6 |519[D]22| OSP KSRG Dobroszyce

-GCBA 5/32 Scania P360 |519[D]25| OSP KSRG Dobroszyce

-Volkswagen Crafter ZRM (P5) SPR Oleśnica

-Eurocopter EC-135 Ratownik 13- LPR Wrocław

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”47″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.