Potrącenie rowerzysty na Skłodowskiej – FOTO, WIDEO

Dzisiejszego popołudnia (22.IX.16), około godziny 17:30 na przejściu dla pieszych na ulicy Skłodowskiej w Oleśnicy doszło do wypadku drogowego. Osobowe Audi A4 potrąciło przejeżdżającego przez jezdnię rowerzystę. Świadkami zdarzenia byli policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili pomocy poszkodowanemu do czasu dojazdu na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego oraz patrolu ruchu drogowego.

Kierujący osobowym Audi mężczyzna, na wysokości wyznaczonego przejścia dla pieszych, poruszając się po przeciwległym pasie ruchu wyprzedzał stojącą kolumnę pojazdów, które zatrzymały się aby umożliwić rowerzyście przejazd przez drogę.  Na skutek tego doszło do potrącenia znajdującego się na środku jezdni mężczyzny kierującego jednośladem. Prędkość pojazdu  jak i siła uderzenia  była bardzo duża. Potrącony rowerzysta uderzając w samochód rozbił przednią szybę, wgniótł maskę, uszkodził elementy oświetlenia pojazdu a następnie upadł kilka metrów przed nim. Natomiast ślady hamowania osobówki rozciągają się na jezdni na długości kilkunastu metrów. Podczas zdarzenia potrącony przez Audi rower odbił się a następnie uderzył i uszkodził stojącego w kolumnie pojazdów Opla.

Jako pierwsi na miejscu a zarazem świadkami zdarzenia byli policjanci pełniący w tym czasie służbę. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i powiadomieniu oficera dyżurnego przystąpili oni do udzielania pomocy poszkodowanemu. Na miejsce został wysłany specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol ruchu drogowego. Karetka pogotowia, która błyskawicznie zjawiła się na miejscu po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu przetransportowała rannego mężczyznę do szpitala. Był on przytomny, doznał między innymi poważnego urazu głowy.

Na miejsce zdarzenia dojechała grupa dochodzeniowo- śledcza, której funkcjonariusze wraz z policjantami „drogówki” dokonali dokładnych oględzin pojazdów oraz samego miejsca wypadku. W celu prowadzonego dochodzenia została wykonana dokumentacja fotograficzna, pomiary a także szkice miejsca zdarzenia.

Na czas trwania akcji ratunkowej oraz czynności dochodzeniowych na tym odcinku ruch był wstrzymany. Przez ponad dwie godziny droga była całkowicie zablokowana. Policja ustala dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Na miejscu:

-Volkswagen Crafter ZRM (S1) SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

-Kia Venga WK KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJEĆ

[huge_it_slider id=”32″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.