Potrącenie rowerzysty na Ludwikowskiej

Dzisiejszego poranka, około godziny 9:40, na skrzyżowaniu ulic Ludwikowskiej oraz Południowej w Oleśnicy doszło do zdarzenia drogowego. Potrącony został tam starszy mężczyzna jadący na rowerze. Na miejsce udały się służby ratunkowe.

Jako pierwsza na miejscu była pozasystemowa karetka oleśnickiego Pogotowia. Najprawdopodobniej jej załoga najechała przypadkowo na zdarzenie. Ratownicy udzielali pomocy ponad 80-latkowi do czasu dojazdu systemowego zespołu z Twardogóry. Rowerzysta następnie trafił do wrocławskiego szpitala przy ul. Kamieńskiego.

Jak udało nam się ustalić, winę za spowodowanie zdarzenia ponosi kierowca półciężarówki marki Iveco Daily. To on potrącił jadącego prawidłowo rowerzystę. Swoją niewinność próbował udowodnić tłumaczeniem, że oślepiło go słońce a dodatkowo mężczyzna jechał po chodniku i w ostatnim momencie z niego zjechał.

Na miejscu czynności prowadzili Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego a także grupa dochodzeniowo – śledcza. Mundurowi pracują nad ustaleniem dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Na miejscu:

-D 07 04 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Renault Master (W) PR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.