Potrącenie motorowerzysty w Dobroszycach – interweniował śmigłowiec – FOTO, WIDEO

Dziś (30.VIII.16), tuż przed godziną 16:00 do oleśnickich służb ratunkowych wpłynęły zgłoszenia o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i 11 Listopada w Dobroszycach. Na miejsce został zadysponowany zespół Ratownictwa Medycznego oraz policyjny patrol ruchu drogowego.

11 (Large)

Po dojeździe służb na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział motorower marki Barton oraz Mercedes Sprinter. Kierujący jednośladem starszy mężczyzna doznał złamania nogi, urazy głowy oraz urazy kończyny górnej. Z uwagi na prawdopodobieństwo wystąpienia urazów wewnętrznych obecny na miejscu podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

4 (Large)

Helikopter medyczny, który początkowo miał wylądować na tym samym skrzyżowaniu, na którym doszło do zdarzenia ostatecznie przyziemił niedaleko jednego z supermarketów. 59-letniego mężczyznę po podjęciu od twardogórskiego zespołu przetransportowano do Wojewódzkiego Szpitala we Wrocławiu. Jego stan jest stabilny. Motorowerzysta cały czas był przytomny oraz wydolny krążeniowo i oddechowo.

15 (Large)

Na miejscu pracowali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo- śledcza Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Mercedesem 33-letni mężczyzna, wyjeżdżając z ulicy 3 Maja, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą 11 Listopada starszemu motorowerzyście. Dokładne przyczyny i okoliczności będzie jednak wyjaśniało prowadzone dochodzenie.

25 (Large)

Na miejscu:

-Volkswagen Crafter ZRM (P8) SPR Twardogóra

-Eurocopter EC-135 Ratownik-13 LPR Wrocław

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”22″]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.