Potrącenie 8-letniego dziecka na Sudoła

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 17:10, oleśnickie służby otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dziecka w jednym podwórek przy ulicy Sudoła. Na miejsce niezwłocznie został skierowany podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego jak i również patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Po dotarciu służb potwierdzono treść zgłoszenia.

Na jednej z osiedlowych uliczek doszło do zdarzenia z udziałem Toyoty kierowanej przez mężczyznę w średnim wieku oraz 8-letniej dziewczynki poruszającej się rowerem. Dziecko wskutek uderzenia przez samochód spadło z roweru i upadając na ziemię doznało urazu ręki. Pomocy rannej początkowo udzielali przypadkowi ludzie. Między innymi Policjantka oleśnickiej „drogówki”, która przebywała w tym czasie poza służbą.

Wstępne ustalenia obecnych na miejscu Mundurowych wskazują, że winę za spowodowanie zdarzenia ponosi kierowca osobówki. Doszło do niego bowiem w strefie zamieszkania a 8-latka wyjeżdżała z drogi prawej stronie. Kierujący Toyotą, która potrąciła dziecko, był trzeźwy. Dziewczyna trafiła pod opiekę Ratowników Medycznych i została przetransportowana do specjalistycznego szpitala we Wrocławiu przy ulicy M. Skłodowskiej – Curie. Zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek. Na miejscu nadal pracują oleśniccy Policjanci.

Na miejscu:

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.