Potężny pożar zakładu ugaszony po 10 dniach. W działaniach na drugim końcu Dolnego Śląska pomagali Strażacy z Oleśnicy

Po ponad tygodniu zakończone zostały działania gaśnicze w miejscowości Osła, w powiecie bolesławieckim. To tam, w piątek 5 sierpnia w godzinach popołudniowych, w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych wybuchł potężny pożar. Ogień objął niemalże teren całego zakładu zajmującego się przetwarzaniem tworzyw sztucznych na paliwa alternatywne, o wymiarach 150×150 metrów – trawiąc zarówno hale produkcyjne i magazynowe jak i składowane 10 tysięcy ton tworzyw oraz 1200 ton gotowego paliwa. Sytuacja od samego początku była poważna i bardzo dynamiczna, a do działań konieczne było zaangażowanie licznych sił i środków z terenu całego województwa. 

fot. Jawor998

W działaniach uczestniczyli również Strażacy z oleśnickiej Komendy. Już w drugi dzień trwania pożaru, niespełna 20 godzin od momentu jego wybuchu, do działań oddelegowany został ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy GCBA 8+6/60 Scania G480 z oleśnickiej Komendy PSP. Pojazd z zapasem środka pianotwórczego i wody, będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Oleśnicy (tymczasowo z miejscem stacjonowania w JRG Syców) z obsadą Funkcjonariuszy z JRG Oleśnica oraz JRG Syców uczestniczył w działaniach do poniedziałkowego poranka. 

fot. 112 Polkowice

Całość działań trwała jednak 10 dni. Pożar został ugaszony dopiero w dniu wczorajszym – 15 sierpnia. W trakcie działań wykorzystanych zostało łącznie 420 zastępów Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu całego województwa dolnośląskiego. Niezbędna była ewakuacja zakładów sąsiadujących z płonącym kompleksem. 

fot. 112 Polkowice:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.