Popołudniowe zdarzenia na powiatowych drogach

Pierwszy dzień lutego okazał się niezbyt szczęśliwy dla kierowców poruszających się drogami powiatu. Mundurowi odnotowali kilka zdarzeń drogowych, w tym dwa poważniejsze, w których poszkodowani zostali uczestnicy. Zatrzymano również nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego z poważniejszych zdarzeń doszło tuż przed godziną 15:00 w Goszczu (gm. Twardogóra). Wypadkowi uległy tam dwa samochody typu bus. Jedna osoba z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala i wymaga dalszej hospitalizacji. Jak wynika z naszych informacji, sprawca zdarzenia najprawdopodobniej był nietrzeźwy, a do tego próbował zbiec z miejsca wypadku. Na miejscu interweniowały liczne siły Straży Pożarnej i Policji oraz ekipa Pogotowia Ratunkowego.

Kolejne zdarzenie miało miejsce kilka minut po 17:00. Na ulicy Warszawskiej na podoleśnickich Spalicach doszło do zderzenia dwóch osobówek. W wykonującego manewr skrętu Opla Astrę uderzył pojazd marki Rover. Kobieta nim kierująca wyprzedzała pojazdy na skrzyżowaniu. Jedna osoba z Opla odniosła obrażenia i po udzieleniu pomocy na miejscu została odtransportowana do placówki medycznej.

Poza powyższymi zdarzeniami i niegroźnymi stłuczkami Policjanci odnotowali jeszcze jedną istotniejszą interwencję. Mundurowi pełniący służbę na terenie miasta Oleśnicy, na ul. Klonowej, zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. Jak się okazało jego kierowca był nietrzeźwy. Badanie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad pół promila alkoholu. Na jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem a także straci uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nie krótszy niż 3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.