Popołudniowe zadymienie w kamienicy w oleśnickim rynku

Dziś w późnych godzinach popołudniowych, oleśnickie służby otrzymały formatki z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu dotyczące zadymienia w kamienicy przy ulicy Sejmowej w Oleśnicy. Informację o zdarzeniu odebrali Dyżurni zarówno Straży Pożarnej jak i Policji. Na miejsce zadysponowany został pluton gaśniczy z JRG Oleśnica oraz patrol interwencyjny oleśnickiej Policji.

Po dotarciu zastępów na miejsce, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że wskutek próby rozpalenia w piecu przez lokatora mieszkania na parterze, doszło do tzw. „cofki kominowej”. Dym, który cofnął się z przewodu kominowego spowodował zadymienie w budynku. Piec został wygaszony, a następnie budynek przewietrzono i sprawdzono przy użyciu detektora wielogazowego, który nie wykazał zagrożenia.

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Mieszkaniec kamienicy winą za obciąża zarządcę budynku, sugerując, że instytucja nie prowadzi należytych przeglądów przewodów kominowych, a te są niesprawne. Obecni na miejscu Strażacy oraz Policjanci pouczyli użytkownika lokalu o możliwościach rozwiązania problemu. Przybyłego na miejsce przedstawiciela zarządcy budynku poinformowano o całkowitym zakazie użytkowania pionu kominowego do czasu przeprowadzenia inspekcji przez uprawniony organ kominiarski. Miejsce zdarzenia zostało przekazane protokołem, a po niecałej godzinie działań zastępy powróciły do koszar. Dalsze czynności z udziałem użytkownika lokalu oraz zarządcy kamienicy prowadzili Mundurowi.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SD-42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-Opel Astra WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.