Popołudniowe dachowanie Peugeota

Dzisiejszego popołudnia, około kwadrans przed godzina 18:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu mówiącą o dachowaniu samochodu osobowego na drodze pomiędzy Jenkowicami a Oleśnicą. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Do zdarzenia udały się także specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dotarciu zastępów na miejsce stwierdzono, że poza droga, na dachu leży samochód osobowy marki Peugeot. Pojazdem podróżował jedynie kierowca, który nie doznał żadnych obrażeń. Mężczyzna odmówił udzielenia pomocy.  Działania Strażaków skupiły się głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu samochodu na koła oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe.

Obecni na miejscu Policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Doszło do niego najprawdopodobniej wskutek niedostosowania prędkości przez kierującego Peugeotem, który poruszając się od strony Oleśnicy, na łuku drogi stracił panowanie nas pojazdem a następnie zjechał z drogi i dachował. Ruch w miejscu zdarzenia, w momencie działań służb, odbywał się wahadłowo.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S) | SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.