Policjant z Oleśnicy zastrzelony podczas nocnej akcji pod Trzebnicą

Ubiegłej nocy, w miejscowości Wisznia Mała (pow. trzebnicki) doszło do próby kradzieży z włamaniem do jednego z wolnostojących bankomatów. Informację o planowanym napadzie otrzymała Policja, która na miejsce niezwłocznie wysłała swoje siły w tym grupę antyterrorystów z Wrocławia. Sprawców postanowiono zatrzymać na gorącym uczynku.

Niestety podczas próby zatrzymania doszło do wymiany ognia. Uzbrojony mężczyzna oddał serię strzałów, z karabinu maszynowego. w kierunku Policjantów, którzy odpowiedzieli ogniem. Idący na czele grupy, Policjant z tarczą balistyczną, siłą strzałów skierowanych w tarczę został przewrócony. Najprawdopodobniej w tym momencie doszło do postrzelenia czterech innych Mundurowych.

Niestety, jeden z nich – 40-letni Policjant, mieszkaniec Oleśnicy – zginął na miejscu. Trzej pozostali ranni trafili do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W wyniku strzelaniny śmierć poniósł również 42-letni napastnik. Na miejscu tragedii pracują liczne ekipy śledcze. Trwa szczegółowe ustalanie przebiegu akcji pod nadzorem prokuratora.

Jak udało nam się ustalić, zmarły Policjant był mieszkańcem Oleśnicy. W Policji służył od 14-lat, natomiast w SPAP od ośmiu. Osierocił dwójkę dzieci. Rodzina została objęta pomocą policyjnego psychologa.

Do sprawy zostali zatrzymani również dwaj inni mężczyźni. Pierwszy z nich znajdował się cały czas w miejscu zdarzenia- oczekiwał w pobliskim samochodzie. Natomiast druga osoba- mieszkaniec pow. legionowskiego, nie brał bezpośrednio udziału w napadzie i został zatrzymany na podstawie poczynionych ustaleń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.