Policjant wraz ze Strażakami uratował kobietę stojącą na krawędzi dachu

Dzisiejszego popołudnia, tuż po godzinie 18:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie dotyczące kobiety stojącej na krawędzi dachu i nawołującej pomocy. Do zdarzenia miało dojść przy ulicy J. Lelewela. Na miejsce niezwłocznie została zadysponowana sekcja z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnicy w składzie średni samochód ratowniczo- gaśniczy oraz samochód specjalny z drabina mechaniczną. Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała także oleśnicka Policja, a Dyżurny zadysponował na miejsce w trybie pilnym dwa patrole Mundurowych.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się Policjanci patrolu interwencyjnego, którzy niezwłocznie podjęli interwencje. Całość rozgrywała się na krawędzi spadzistego dachu jednego z bloków mieszkalnych, kilkanaście metrów nad ziemią. Jeden z Mundurowych wszedł na strych budynku, skąd poprzez wyłaz dachowy nawiązał kontakt z kobietą. Mundurowy uspokoił ją oraz chwycił za rękę i asekurował przed upadkiem. W międzyczasie na miejsce przybyły zastępy Straży Pożarnej z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej. Kierujący działaniem ratowniczym, po przeprowadzonym rozpoznaniu, zadecydował o sprawieniu skokochronu oraz przygotowaniu stanowiska medycznego. Do budynku natomiast wprowadzeni zostali ratownicy wyposażeni w sprzęt ratownictwa wysokościowego.

Do działań włączyli się także Strażacy, którzy pomogli w asekuracji kobiety z poziomu wyłazów dachowych. Po pewnym czasie, przy asekuracji w wykonaniu Strażaków, Policjantowi udało się przyciągnąć kobietę do najbliższego okna a następnie ściągnąć z dachu, poprzez wciągnięcie jej przez wyłaz na poddasze. Działania służb zgromadziła wielu okolicznych mieszkańców, którzy udaną akcję podsumowali gromkimi brawami.

Jak udało nam się dowiedzieć, kobieta w średnim wieku była znana już wcześniej Mundurowym. Powód, dla którego znalazła się na krawędzi dachu nie jest znany. Nie wiadomo, czy była to próba samobójcza. Dalsze czynności w sprawie prowadzili obecni na miejscu Mundurowi. Działania służb trwały około godzinę. Zastępy powróciły do koszar po godzinie 19:00.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-SD-42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.