Płonęła potrawa w garnku

Około godziny 19:00 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu otrzymało zgłoszenie, od jednej z zaniepokojonych sąsiadek, o możliwości wystąpienia pożaru w jednym z mieszkań przy ulicy Bolesława Krzywoustego 78 w Oleśnicy. Informacja ta błyskawicznie została przekazana lokalnym służbom. Na miejscu zdarzenia błyskawicznie zjawiły się 2 zastępy JRG Oleśnica oraz patrol policji.

Jak udało nam się ustalić, starsza kobieta pozostawiła gotującą się potrawę w garnku po czym najprawdopodobniej zasnęła. W mieszkaniu zainstalowana była czujka dymu, której dźwięk zaniepokoił sąsiadów schorowanej kobiety. Postanowili oni wezwać pomoc.

Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy po wejściu do mieszkania zastały płonącą potrawę na ogniu. Niewielki ognień został szybko opanowany. Do kobiety wezwane zostało Pogotowie Ratunkowe, bowiem nawdychała się ona dymu. Jednak jej stan był na tyle dobry, że nie był konieczny transport do szpitala. Po kilkunastu minutach działań zastępy PSP wróciły do jednostki. Okoliczności zajścia wyjaśniają funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S)D 07 01 SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.