Pięć samochodów i trzy oddzielne zdarzenia na trasie S8

Około godziny 17:40 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęła kolejna już dziś informacja o zdarzeniu drogowym. Tym razem Dyżurny Operacyjny odebrał zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem kilku samochodów osobowych w okolicach 47 kilometra trasy S8 w kierunku Wrocławia. Z otrzymanych informacji wynikało, że nikt z uczestników nie został ranny w związku z czym na miejsce przedysponowany został jeden zastęp prowadzący działania przy wypadku w miejscowości Krzeczyn. O tym samym fakcie poinformowana została również oleśnicka Policja.

Po dotarciu zastępu na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Na 47 kilometrze drogi doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział brało łącznie 5 pojazdów – Peugeot 206, Volkswagen Passat, Tesla, Volkswagen Golf a także Skoda Fabia. Nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł żądnych poważniejszych obrażeń. Strażacy udzielili pomocy jednemu z młodych mężczyzn. Jego stan jednak nie wymagał hospitalizacji, a on sam odmówił przewiezienia do szpitala.

Jak udało nam się ustalić, pomiędzy pięcioma pojazdami doszło do trzech osobnych zdarzeń. W pierwszym z nich uczestniczył Volkswagen Passat i elektryczna Tesla. Kierujący Passatem obywatel Niemiec najechał na tył Tesli kierowanej przez Czecha. Do kolejnego zdarzenia doszło w wyniku nieuwagi młodego kierowcy Peugeota. Mężczyzna, prawdopodobnie wskutek zamieszania spowodowanego pierwszą kolizją, stracił panowanie nad pojazdem uderzył w bariery energochłonne a następnie tyłem swojego pojazdu uderzył w tył stojącego na pasie awaryjnym Volkswagena. Niemalże w tym samym czasie miało dojść do trzeciej kolizji, gdzie kierujący Volkswagenem Golfem starszy mężczyzna najechał na tył poprzedzającej go Skody Fabii.

Obecni na miejscu zdarzenia Mundurowi zakwalifikowali zdarzenia jako trzy oddzielne kolizje. Jej sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Części z nich Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne z powodu powstałych uszkodzeń. Pojazdy będą musiały opuścić miejsce zdarzenia na lawecie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na drodze tworzyły sie kilkukilometrowe zatory, gdyż z powodu zdarzenia ruch odbywał się jedynie lewym pasem.

Siły i środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Renault Trafic Patrol S-8

Jedna myśl na temat “Pięć samochodów i trzy oddzielne zdarzenia na trasie S8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.