Pasażer nie żyje, kierowca w szpitalu. Tragiczny wypadek na S8 – FOTO, WIDEO

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś, przed południem. Około godziny 9:30 na węźle Oleśnica Północ wypadkowi uległa osobowa Skoda Octavia, w której podróżowała dwójka mężczyzn. Na ratunek ofiarom wyruszyły 2 zastępy Strażaków z JRG Oleśnica, dwie karetki Pogotowia Ratunkowego i patrol Policji.

Po dojeździe zastępów PSP na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, że na pasie drogi S8 w kierunku Wrocławia znajduje się rozbity w wyniku wypadku samochód osobowy, a podróżujące nim dwie osoby są poszkodowane. Jedna z nich -pasażer- uwięziona została w pojeździe. Z pojazdu dodatkowo wyciekły płyny eksploatacyjne.

Kierujący Działaniem Ratowniczym polecił odłączenie akumulatora w osobówce wraz z równoczesnym zabezpieczeniem przedmedycznym poszkodowanego pasażera. Do rannego około 40-letniego mężczyzny został wykonany dostęp a następnie przy użyciu deski ortopedycznej został on ewakuowany z pojazdu. Jak się jednak ostatecznie okazało mężczyzna nie przeżył zdarzenia. Nie miał bowiem szans podczas bocznego zderzenia z rozwidleniem barier energochłonnych. W związku z powyższym odstąpiono od czynności ratunkowych a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Drugi poszkodowany- kierowca Skody bez poważniejszych obrażeń przewieziony został do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak wynika z ustaleń. do których udało nam się dotrzeć, tuż przez węzłem miał on wyprzedzać samochód ciężarowy ponieważ miał zamiar zjechać z drogi. Manewr jednak się nie udał, samochód wpadł w poślizg, uderzył w barierki gdzie stracił przednie koło, a następnie od nich się odbił i zderzył w rozwidleniem kolejnych barier.

Na miejscu czynności przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora wykonywali Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, funkcjonariusze Pionu prewencji a także grupa dochodzeniowo – śledcza. Obecni również był na miejscu Patrol-S8, którego pracownicy jako pierwsi zjawili się na miejscu wypadku.

Do około godziny 15:00 trwały działania zastępów PSP a także była zablokowana droga. Do zadań Strażaków należało m.in.: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora, udzielenie KPP poszkodowanym czy sprawienie parawanu. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśniało będzie policyjne dochodzenie.

[huge_it_slider id=”89″]

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S)D07 01 SPR Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (P)D07 02 SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

-Fiat Doblo Patrol-S8

WIDEORELACJA

Jedna myśl na temat “Pasażer nie żyje, kierowca w szpitalu. Tragiczny wypadek na S8 – FOTO, WIDEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.