Osobówka płonęła na parkingu przy supermarkecie

Dzisiejszego popołudnia, około kwadrans po godzinie 18:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego, do jakiego miało dojść na terenie parkingu przy jednym z supermarketów przy ulicy Wojska Polskiego. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, które już po niespełna dwóch minutach dotarły na miejsce.

W momencie dotarcia zastępów PSP na miejsce zdarzenia pożarem objęta była w całości komora silnika pojazdu osobowego marki Skoda Octavia. Wszystkie osoby poruszające się pojazdem ewakuowały się na zewnątrz przez przybyciem służb. Nie odniosły one szczęśliwie żadnych obrażeń. Działania zastępów Straży Pożarnej skupiły się na podaniu prądu piany gaśniczej w natarciu na płonący pojazd. Sytuacja została szybko opanowana. 


Na miejsce przybył także patrol Policji. Mundurowi wykonali niezbędne czynności w stosunku do użytkownika pojazdu. Strażacy po opanowaniu pożaru rozpoczęli jego dogaszanie. Samochód został także sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej pod kątem ukrytych zarzewi ognia. Po kilkunastu minutach służby zakończyły działania.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen T6 WP-I KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.