Opel uderzył w prawidłowo jadące Audi

Dzisiejszego wieczoru oleśnickie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy. Z otrzymanych informacji wynikało, że tuż przed godziną 21:00, w pobliżu centrum handlowego zderzyły się dwa samochody osobowe. W jego wyniku szczęśliwie nikt nie został ranny. Na miejsce skierowany został patrol z Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy Powiatowej Policji.

Mundurowi, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych. W zdarzeniu udział brały samochody marki Audi A4 oraz Opel Insignia. Nikt z uczestników nie odniósł obrażeń ciała a Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję. Jego sprawca – kierowca Opla został ukarany mandatem karnym. To on poruszając się ulicą Wojska Polskiego od strony Wrocławia w kierunku centrum, próbując wykonać manewr skrętu z boczna drogę po przeciwnej stronie jezdni, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się z naprzeciwka pojazdowi marki Audi.

W wyniku zderzenia obu pojazdów doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych na jezdnię. Do usunięcia rozlewiska stwarzającego zagrożenie dla odbywającego się ruchu, Mundurowi powiadomili o fakcie Stanowisko Kierowania KP PSP w Oleśnicy, a Dyżurny Operacyjny zadysponował na miejsce pierwszowyjazdowy zastęp GBARt Iveco. Strażacy sprawnie usunęli zagrożenie. Utrudnienia w miejscu kolizji trwały kilkadziesiąt minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.