Opel uderzył w drzewo – w akcji śmigłowiec – FOTO

Dziś, około 16:00 SK KP PSP w Oleśnicy otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze pomiędzy Kruszowicami a Karwińcem. Na miejsce niezwłocznie zostały przedysponowane 2 zastępy z JRG Oleśnica, które działały przy pożarze oraz zaalarmowana została jednostka OSP KSRG Bierutów. Do zdarzenia udał się również sycowski zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole policji.

[huge_it_slider id=”68″]

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział jeden pojazd, który znajduje się poza drogą a w nim znajduje się tylko kobieta, która kierowała samochodem. Nie była w stanie opuścić wraku o własnych siłach.

Z uwagi na stan poszkodowanej podjęto decyzję o transporcie jej drogą lotniczą gdyż standardowy przewóz mógłby pogłębić doznane urazy. Śmigłowiec wezwany do zdarzenia wylądował na miejscu gminnym- stadionie w Bierutowie. Stamtąd po przejęciu poszkodowanej helikopter udał się do centrum urazowego przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu.

Działania zastępów PSP i OSP polegały na: zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej, ewakuacji kobiety z pojazdu przy pomocy deski, zabezpieczeniu lądowiska LPR oraz pomocy w transporcie rannej do śmigłowca.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierująca Oplem Astrą straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem a następnie wypadła z drogi uderzając w drzewo. Na miejscu czynności wykonywało kilka policyjnych ekip w tym policjanci wydziału ruchu drogowego i grupa dochodzeniowo – śledcza oleśnickiej komendy policji. Droga była zablokowana w obu kierunkach.

SiŚ:

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 1/16 Volvo FL5 |519[D]51| OSP KSRG Bierutów

-GCBA 5/32 MAN |519[D]55| OSP KSRG Bierutów

-Volkswagen Crafter ZRM (S)D 07 03 SPR Syców

-Eurocopter EC135 LPR Wrocław

-Alfa Romeo KP Bierutów

-Fiat Stilo KP Bierutów

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.