O krok od tragedii na S8. Bus najechał na osobówkę, w której zmieniane było koło

Dzisiaj, około godziny 11:30 ma 56 kilometrze drogi S8, tuż za węzłem Oleśnica Północ na pasie w kierunku Wrocławia doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Jak ustalili pracujący na miejscu Policjanci, kierujący samochodem dostawczym marki Iveco uderzył w tył stojącego na pasie rozbiegowym Lanosa, w którym jego pasażerowie zmieniali uszkodzone koło. Jedna osoba w wyniku zdarzenia odniosła obrażenia i trafiła do wrocławskiego szpitala.

Na miejsce udały się dwa zastępy Straży Pożarnej z oleśnickiej jednostki a także podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry i oleśniccy Policjanci Ruchu Drogowego. Po dotarciu służb na miejsce zastano rozbity pojazd osobowy marki Daewoo Lanos, w którym doszło do sporego wycieku benzyny. Kilkadziesiąt merów dalej, na pasie awaryjnym zatrzymał się uszkodzony pojazd dostawczy- Iveco Daily. W jego przypadku nie doszło od jakichkolwiek wycieków.

Jedna osoba w wyniku zdarzenia odniosła obrażenia ciała. Początkowo pomocy na miejscu udzielali jej Ratownicy Straży, a następnie załoga podstawowego ambulansu z Twardogóry. Mężczyzna trafił do jednego z wrocławskich szpitali gdzie przeprowadzane są jego badania mające na celu ustalenie obrażeń jakich doznał.

Wycieki płynów eksploatacyjnych zostały zabezpieczone przed zapłonem przy pomocy prądu piany ciężkiej. W uszkodzonej osobówce został odłączony akumulator, który mógłby doprowadzić do powstania się pożaru. Na czas prowadzonej akcji ratunkowej droga była całkowicie zablokowana. Aktualnie ruch odbywa się już jednym pasem.  Utrudnienia mogą potrać jeszcze pewien czas gdyż na miejscu przeprowadzane są policyjne czynności zmierzajcie do ustalenia przebiegu wypadku.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eucorargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLOp Dacia Duster |510[D]90| KP PSP Oleśnica

-D 07 04 – Volskwagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Fiat Doblo Patrol-S8

 

3 myśli na temat “O krok od tragedii na S8. Bus najechał na osobówkę, w której zmieniane było koło

 • 19 sierpnia 2017 o 10:29
  Permalink

  ’ został odłączony również akumulator, który mógłby doprowadzić do powstania się pożaru’ – ja się pytam! Kto to pisze???!

  Odpowiedz
  • 19 sierpnia 2017 o 18:28
   Permalink

   W czym ty tu widzisz problem? Dobrze napisali. Akumulatory odcina się aby nie doszło do zapłonu rozlanych wycieków np. paliwa jak tu. Ja tu problemu nie widze jest dobrze napisane. Poza tym gdyby tak nie było to by chyba o tym nie pisali.

   Odpowiedz
   • 20 sierpnia 2017 o 13:39
    Permalink

    Anonimie, tu chodzi o gramatykę, a nie o prawdziwość tego, co chciał przekazać autor…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.