O krok od tragedii. Małe dzieci bez opieki bawiły się na zewnętrznym parapecie

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 19:00, oleśnickie służby otrzymały informację o niebezpiecznym incydencie, do którego doszło w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Słonecznej. Według zgłoszenia, na zewnętrznym parapecie okna jednego z lokali na ostatnim piętrze, miało bawić się dwoje małych dzieci. Kilkulatki miały znajdować się w mieszkaniu bez opieki osoby dorosłej. Na miejscu interweniowali Strażacy oraz Policjanci.

Jako pierwszy na miejsce dotarł zastęp Straży z JRG Oleśnica a niebawem dojechał także patrol Policji z dobroszyckiego Posterunku. Dzieci na widok przybyłych służb miały schować się w mieszkaniu, obserwując poczynania ratowników. W momencie gdy Strażacy rozpoczęli sprawianie drabiny celem dostania się do okna, w którym przebywały dzieci, te orientując się, że podjęta interwencja dotyczy ich wybryku, postanowiły zgasić światło w mieszkaniu i udawać, iż nikogo nie ma w jego wnętrzu.

Po pewnym czasie Strażakom i Policjantom udało się namówić dzieci do otwarcia drzwi. Służby po wejściu do wnętrza lokalu potwierdziły, że w jego wnętrzu nie ma nikogo dorosłego, kto mógłby sprawować opiekę na dwojgiem kilkulatków. Mundurowi odbyli pouczającą rozmowę z maluchami po czym podjęto próbę ustalenia oraz powiadomienia prawnego opiekuna o zaistniałym wydarzeniu. Strażacy po około 40 minutach powrócili do koszar, natomiast Policjanci pozostali na miejscu oczekując na przybycie rodzica.

Na miejscu:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Opel Astra PP Dobroszyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.