Nocna ucieczka Mazdy i udany pościg oleśnickich Mundurowych

Około godziny 1:50, patrol Policjantów Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji oleśnickiej Policji, podczas pełnienia służby na terenie miasta, podjął próbę zatrzymania pojazdu marki Mazda, celem przeprowadzenia kontroli drogowej. Mundurowi wykorzystując sygnały świetlne oraz dźwiękowe, oznakowanego radiowozu, wydawali kierowcy osobówki polecenia do zatrzymania się. Pojazd, na kluczborskich tablicach rejestracyjnych, nie zastosował się jednak do poleceń i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli w pościg jednocześnie powiadamiając o tym fakcie Oficera Dyżurnego.

O incydencie powiadomione zostały dwa inne patrole pełniące służbę na terenie miasta, które włączyły się do akcji pościgowej. Pomimo, iż kierowca Mazdy podczas ucieczki wykonywał niebezpieczne manewry oraz poruszał się ze sporą prędkością, nikt nie został ranny ani nie doszło do żadnego zdarzenia. Pościg, który rozpoczął się w okolicach ulicy Moniuszki został zakończony na skrzyżowaniu ulic Prostej i Reymonta.

Jak udało nam się ustalić, pojazdem mieli poruszać się najprawdopodobniej dwaj mężczyźni. Obaj zostali obezwładnieni przez Mundurowych. Powód ucieczki na chwilę obecną nie jest znany. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające w sprawie. Mężczyźni najprawdopodobniej noc spędzą na oleśnickiej Komendzie. Przypomnijmy, od pewnego czasu niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczka nie jest już traktowane jako wykroczenie, lecz jako przestępstwo.  Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

AKTUALIZACJA: 

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kierowca osobówki, w momencie ucieczki, miał być nietrzeźwy. W jego organizmie miał znajdować się około 1 promil alkoholu a dodatkowo posiadać miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

8 myśli na temat “Nocna ucieczka Mazdy i udany pościg oleśnickich Mundurowych

 • 7 stycznia 2019 o 08:51
  Permalink

  A ci z hondy co stoi za radiowozem co przeskrobali że ich w kajdankach zabrali razem z tymi z mazdy?

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 13:42
  Permalink

  ci z mazdy byli pijani ale chyba nie tylko… ten z hondy miał zakaz prowadzenia pojazdów ale też była z nimi dziewczyna 16 lat i drugi pasażer który miał chyba coś w kieszeniach…

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 21:00
  Permalink

  TEN Z HONDY POSZEDŁ SIEDZIEC. BYŁ POSZUKIWANY

  Odpowiedz
  • 7 stycznia 2019 o 21:47
   Permalink

   Z kąd wy wszyscy znacie takie szczegóły mimo że nawet w samym artykule duża część jest pominieta a i wiele jest rzeczy sprzecznych z prawdą a tu nagle osoby postronne nie mające zielonego pojęcia o sytuacji uzupełniają całą afere 😉

   Odpowiedz
 • 8 stycznia 2019 o 07:07
  Permalink

  Witam. widząc poszczególne artykuły na stronach wtrące się jednak. Saqm osobiście porusze temat nie spójności materiału.
  Po pierwsze, jako do aktualizacji artykułu.. nie oficjalnie się dowiedzieć może osoba trzymająca dokumenty protokołu trzeźwości. Jak wiadomo są to dane poufne dla opini publicznej, zebrane wraz z resztą materiałów dowodowych trafiają pod tzw. młotek. Jako że są to nieoficjalne dane, niepotwierdzone żadnymi dokumentami, z zasadzie niemają prawa się znaleźć powyżej w artykule względem niszczenia i oszczerstwa względem potencjalnego sprawcy czynu. Wszelkie dokumenty moga zostać podane do opini publicznej za zgodą sprawcy bądź sądu.
  Na innej stronie widnieje iż kierowca mazdy miał 0.39mg/h ,czy w innym „niespełna promil” kto podaje takie dane? Czemu nikt nie napisał że to nieprawda,bo wynik był inny a i gdyż w chwili stresu i napływu adrenaliny, poziom alkoholu wypitego nawet dzień wcześniej ze znikomym odczytem na alkomacie mobilnym w połączeniu z nikotyną jak i kofeiną potrafi podnieść się dziesięcio krotnie.. dlaczego nikt nie napisał że każdy etap badania był spadkowy i odmówiono mu kolejnego badania które mogło wykluczyć już upojenie alkoholowe..
  „Ci z mazdy „nie było, nie tylko. Ten z hondy nie miał zakazu i również nie było nie tylko. Owszem, była nieletnia co nie miało żadnego związku z zaistniałą sytuacją, została odprowadzona pod opiekę prawną, jak i drugi pasażer nie miał nic w kieszeniach… został zatrzymany przez organ ścigania w sprawie nie istotnej względem podanej wyżej zaistniałej sytuacji. Jednak artykuł tego nie zawiera wiec z kąd to się wzieło w komentarzach? Radzę Państwu zainteresować się swoim „nie tylko” i „swoimi kieszeniami”. Wszelkie tego typu artykuły powstają w celu informacyjnym o bieżących sprawach i zaistniałych sytuacjach na łonie powiatu Oleśnickiego, zezwala na wyrażenie swojej opinii na dany temat zaistniałej sytuacji, jednakże nie służy do wydawania własnych relacji z sytuacji w której nie miało się miejsca osobiście znaleźć, widzieć, uczetniczyć. Jak w komentarzu powyżej są to tylko przesłanki nie mające na celu nic innego, jak tylko dodatkowe negatywne światło na strony oskarżane w powyższym zdarzeniu, jak i same oskarżenia nie podane do opinii publicznej, nie mające miejsca w danej sytuacji, przytoczone przez osoby niebiorące czynnego udziału w zdarzeniu.
  W wypadku chęci złożenia osobistej relacji z wydarzenia zapraszam, poczęliśmy konieczne kroki w celu zbioru materiałów dowodowych o przekroczeniu uprawnień,oraz składanie prawdziwych informacji o podanych zdarzeniach, gdyż na miejscu zatrzymania miało miejsce wiele wydarzeń sprzecznych z prawem, potwierdzonych przez opinie publiczną, w pełni nie korzystnych dla oskarżonych pogwałcając ich prawa, godność, naruszenia dobra osobistego, oszczerstwa, jak i późniejsze możliwości obrony przed sądem RP.

  Odpowiedz
 • 9 stycznia 2019 o 01:58
  Permalink

  adw. Paweł Wor: uciekasz po oleśnicy i możesz potrącić komuś dziecko = spadaj na drzewo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.